Dlaczego czipujemy

Przystąp do miejskiego programu identyfikacji, rejestracji i znakowania tzw. czipowania psów pt. „Zaginiony… Znaleziony”

Na czym polega identyfikacja psa?

To proste. Każdy z zaczipowanych psów posiada swój unikatowy numer niesiony przez czipa. Pod tym numerem, w komputerowej bazie danych zapisane są dane osobowe właściciela zwierzęcia – imię i nazwisko, pełen adres z numerem telefonu oraz podstawowe dane na temat psa. Kiedy zagubiony pies trafi Schroniska, za pomocą czytnika odszukujemy implant w celu odczytania tego unikatowego numeru. Potem to już tylko chwila, aby w bazie danych odnaleźć właściciela i nawiązać z nim kontakt. Dzięki mikroczipowi pies spędza w Schronisku minimalny czas potrzebny na odnalezienie właściciela, tym samym kosztuje go to minimum stresu, cierpienia i rozłąki. Zaczipowane psy mieszkańców Gminy Miasto Szczecin rejestrowane są w Międzynarodowej Bazie Safe-Animal

Czy mikroczip jest prosty do zaaplikowania?

Tak, to łatwiejsze od większości normalnych zabiegów. Cienki mikroczip, wielkości ziarnka ryżu, bezboleśnie aplikowany jest podskórnie, w okolicy karku psa. Czip może się przemieszczać, ale czytnik zawsze go odczyta.

Po co czipować skoro mój pies ma imiennik?

Wiele psów właściciele zabezpieczają poprzez imiennik, ale wypadki się zdarzają. Imiennik może się zgubić, połamać, obroża, na której jest zawieszony może się zerwać. Mikroczip identyfikujący Twojego pupila jest zawsze przy nim!

Czy powinienem martwić się o zaginięcie swojego psa?

Bardzo często zwierzęta poddane troskliwiej opiece giną lub są kradzione. Poza tym psy często się gubią z powodu nieznajomości terenu czy też nieodpowiedzialności właścicieli puszczających zwierzę bez opieki. Rocznie ginie tysiące psów – 15 % psów przebywających w Schronisku jest odbieranych przez właścicieli, którzy odnajdują swoich pupili dzięki nam. Zaginięcie zwierzęcia może przydarzyć się każdemu, nawet najbardziej troskliwemu opiekunowi. Wierzymy, że najlepszym rozwiązaniem w znalezieniu zagubionego psa jest jego zaczipowanie.

Ile to kosztuje?

Czipowanie jest bezpłatne dla wszystkich właścicieli psów z terenu Gminy Miasto Szczecin. Całkowity koszt programu pokrywa Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szczecinie, ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gdzie mogę zaczipować psa?

Szczegółowy wykaz lecznic czipujących w zakładce GDZIE ZACZIPOWAĆ.