Pojemniki na psie odchody

W ramach prac związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenie miasta Szczecina,Zakład Usług Komunalnych opróżnia pojemniki  na psie odchody ustawione w parkach, zieleńcach, na głównych placach Szczecina. W czerwcu br. w miejscach najchętniej uczęszczanych przez mieszkańców Szczecina wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zamontowane zostały nowe estetyczne pojemniki wyposażone w zestawy higieniczne. Zestawy te są dużym ułatwieniem dla właścicieli w posprzątaniu po swoim pupilu - zawierają torebkę z łopatką. Produkt jest ekologiczny, wykonany z makulatury recyklingowej. ZUK obsługuje wyłącznie pojemniki oznaczone swoim logo – jako zarządca terenów rekreacyjnych. Pojemniki ustawione na terenach osiedli są obsługiwane przez administratorów i zarządców posesji.   

Jeśli masz psa, chcesz  korzystać z uroków miłego spaceru  po naszym zielonym, pięknym i czystym mieście, pamiętaj:

  • pokaż klasę, posprzątaj po swoim pupilu,
  • zwierze jest tak kulturalne jak jego pan,
  • alejki spacerowe i trawniki, to nie pole minowe – nie zostawiaj po sobie      „niespodzianek” - sam też lubisz chodzić z głową podniesioną do góry,
  • za nieuprzątnięcie psich odchodów grozi grzywna do 500 zł.

Ale jeżeli w okolicy nie ma specjalistycznego pojemnika? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że wychodzącą z domu zaopatrzysz się w małą torebkę foliową, posprzątasz i wyrzucisz do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie, cytując Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin, przyjął stanowisko, że „umieszczanie odchodów zwierzęcych w pojemnikach na odpady komunalne jest dozwolone”.