Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt administrowane przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie proponuje wycieczkę po naszym obiekcie stanowiącą świetną lekcję poglądową i stwarzającą okazję do nauczenia się prawidłowych relacji, jakie powinny łączyć zwierzę i człowieka.

Szkoły mają możliwość propagowania humanitarnego stosunku dla zwierząt również w środowisku własnej szkoły, poprzez: przygotowywanie prac plastycznych (forma dowolna), gazetek ściennych, fotografii, czy wykorzystanie publikacji o charakterze edukacyjnym przygotowanej przez nasze Schronisko.

W ramach edukacji najmłodszych  stworzona została publikacja, która jest wynikiem współpracy szczecińskiego Schroniska z twórczyniami wzruszającej serii książek dla dzieci opowiadającej przygody adoptowanej ze schroniska suczki Figi – autorką Kingą Konieczny i ilustratorką Magdaleną Kalenin. Postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie stworzyć serię materiałów edukacyjnych dla dzieci, które uczą empatii i szacunku dla zwierząt. Poprzez zabawę rozwijać wrażliwości na los zwierząt, w dostępny sposób przybliżać problem bezdomności zwierząt i jednocześnie pokazywać, jak można im pomóc, a także jak być odpowiedzialnym opiekunem

W prezentowanej książeczce pt. „Figa i jej kolorowy zawrót głowy” dzieci zapoznają się z historią Figi. Znajdą tu strony do kolorowania, labirynty, łamigłówki i inne ulubione aktywności, których wątkiem przewodnim są podopieczni schroniska. Zadbaliśmy o wysoką jakość wykonania, książeczka jest kolorowa i starannie wydana. Mamy nadzieję, że spodoba się najmłodszym i z chęcią będą rozwiązywali zadania.

 

Publikację można nabyć w biurze Schroniska za minimalną kwotę darowizny 10,00 zł. 

W planach są kolejne części przygód Figi przedstawiające zwierzęta gospodarskie, leśne i inne dziko żyjące, a także inne gadżety wspierające edukację humanitarną prowadzoną przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, m.in. zakładki do książek oraz naklejki.

 

.